Site Overlay

Kredyt konsolidacyjny i alternatywy

Nie ma nic prostego w zarządzaniu długami, ponieważ różne pożyczki mają różne harmonogramy spłat i różne stopy procentowe. Wynikiem tego jest złożony schemat spłaty zadłużenia i rzadko ktoś, kto stanie przed wyzwaniem, poradzi sobie z nim pomyślnie. Jednak dostępność pożyczek na konsolidację zadłużenia w celu poprawy złej sytuacji kredytowej oznacza, że nawet źli kredytobiorcy mają szansę na naprawienie sytuacji.

Pod wieloma względami konsolidacja jest najlepszym rozwiązaniem spośród szeregu możliwych rozwiązań. Dzięki konsolidacji zadanie usuwania istniejących długów jest osiągane jednym szybkim ruchem, a korzyści mogą być znaczne.

Ale tak jak w przypadku wszystkich spraw finansowych, konieczne jest spełnienie wszystkich warunków, zanim stanie się możliwe uzyskanie pożyczki konsolidacyjnej. Oczywiście, ponieważ celem samej pożyczki jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bardziej prawdopodobne jest zatwierdzenie. Ale jakie problemy należy wziąć pod uwagę?

Kredyty konsolidacyjne: korzyści

Prawdopodobnie pierwszą kwestią, którą należy wyjaśnić, jest to, czy ten ruch będzie miał jakąkolwiek realną korzyść. Może się wydawać, że kredytobiorca okrada Piotra, by zapłacić Pawłowi, ale w rzeczywistości wszyscy cieszą się prawdziwymi korzyściami. Należy pamiętać, że uzyskanie kredytu konsolidacyjnego na dług dla złych celów poprawy kredytu oznacza, że ??cały dług zostanie rozliczony. Oznacza to natychmiastową poprawę oceny kredytowej.

Zaciągnięcie tego nowego długu nie oznacza, że ??presja pozostaje pomimo usunięcia istniejących długów. Warunki kredytu konsolidacyjnego są bardzo ważne, ale w zasadzie zastąpienie 4 lub 5 indywidualnych pożyczek pojedynczą pożyczką oznacza obniżenie całkowitych odsetek płaconych co miesiąc i zmniejszenie miesięcznej kwoty spłaty nawet o 50%.

Tak więc, w wyniku zaciągnięcia pożyczki konsolidacyjnej na dług, kłopotliwe długi są rozliczane, dodatkowe środki pieniężne są uwalniane, a ogólna presja finansowa jest znacznie zmniejszana.

Konsolidacja: inne opcje

Błędem byłoby twierdzenie, że poszukiwanie pożyczki konsolidacyjnej na dług dla osób mających złą historię kredytową jest jedyną opcją, którą powinni rozważyć ci z nas, którzy mają problemy z zadłużeniem. Są inni, ale choć mogą mieć swoje zalety, są też pewne czynniki, które dyktują, że nie są tak dobre. Najbardziej oczywistymi opcjami w obliczu zadłużenia z tytułu zadłużenia jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Może to być przydatne, ponieważ całkowite zadłużenie jest usuwane – czasem wynosi 0% rzeczywistej kwoty. W ten sposób rozliczenie istniejących długów oznacza rzeczywiste oszczędności, ale ograniczenie kredytu może trwać co najmniej 12 miesięcy, a negatywny wpływ na historię kredytową będzie trwał przez lata.

Inną opcją jest wynegocjowanie porozumienia w sprawie uregulowania zadłużenia. Może to również przynieść oszczędności, od 70% do 30% spłaconego długu w zamian za rozliczenie salda. Ma to mniej poważne konsekwencje, ale nie może się równać z pożyczką na konsolidację zadłużenia ze względu na jej długoterminowy wpływ.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.